ASUS TUF 28",4K, HDMI 2.1, 144Hz, 1ms,Flat Gaming Monitor-VG28UQL1A
Step into the world of immersive gaming with the ASUS TUF Gaming VG28UQL1A Monitor. This 28-inch 4K beauty is the perfect tool for any serious gamer, offering a lightning-fast 144Hz refresh rate and a 1ms response time for the smoothest, most fluid gameplay experience. Its durable black exterior and high-quality material give it a robust and sleek look that would complement any gaming setup. The monitor also boasts HDMI 2.1 compatibility, allowing for high-definition, crystal-clear visuals that will bring your games to life. Moreover, it features NVIDIA G-SYNC and AMD FreeSync Premium technology
Product Information
Shipping & Returns
Description
You may also like
Thumbnail 1Thumbnail 2
Thumbnail 1
ASUS ZenWifi AX (XT8) Whole-Home Tri-band Router, Mesh System with WiFi 6, Black, 2 Pack
Thumbnail 1Thumbnail 2
ASUS ZenWiFi XD6 2-pack Dual-band [2.4 GHz / 5 GHz] Wi-Fi 6 [802.11ax] White 4 Internal
Asus Cerberus V2 Gaming Headset With Dual-Microphone - Blue
Asus Cerberus V2 Gaming Headset With Dual-Microphone - Green
ASUS ProArt PA278QV 27",WQHD,75Hz,5MS,IPS,Flat Gaming Monitor
Asus Prime H610M-K ARGB, PCIe 4.0, DDR5 Motherboard
Asus VG248QE Gaming Monitor (24", 144Hz, 1ms, LED)
ASUS PRIME Z790-A WIFI Motherboard DDR5
Samsung Galaxy Book Pro Laptop Core i5 1135G7, Intel Iris Xe Graphics, 8GB RAM
Asus ROG PG42UQ , 41.5" 4K OLED, 138Hz Refresh Rate, 0.1 ms Response Time, Anti-glare Micro-Texture Coating Swift OLED Gaming Monitor