Gameon GO24FHD75VA 24" FHD, 75Hz, 4ms Flat Gaming Monitor
Indulge in the ultimate gaming experience with the Gameon GO24FHD75VA 24 FHD Gaming Monitor. This sleek and stylish monitor, designed with high-quality materials, is sure to enhance your gaming setup. Its flat, ultra-slim design saves space and gives your room an elegant touch. With a resolution of 1920*1080 at 75Hz, it ensures that you enjoy games in vibrant, full HD color. The anti-glare bezel minimizes reflections, letting you focus on your game without distractions. The monitor is equipped with inbuilt Freesync technology to prevent screen stuttering and tearing .
Specifications
Brand
Gameon
Panel type
VA
Panel size
24" Flat
Resolution Max.
FHD 1920*1080 @75HZ
Refresh rate
75 Hz
Response time
4ms
VESA
Compatible 75 x 75
Power
DC 12V 4A
Flicker-Free
Yes
Interface
DC+VGA+HDMI
Game visual
FPS/RTS
Speakers
Yes
Description
Specifications
Brand
Gameon
Panel type
VA
Panel size
24" Flat
Resolution Max.
FHD 1920*1080 @75HZ
Refresh rate
75 Hz
Response time
4ms
VESA
Compatible 75 x 75
Power
DC 12V 4A