GAMEON GOPS27QHD180IPS 27", QHD, 180Hz, 0.5ms Fast IPS, Flat Gaming Monitor
Specifications:
Model No.
GOPS27QHD180IPS
Panel Type
Fast IPS
Flat/Curve
Flat
Aspect Ratio
16:09
Screen Size
27''
Display Area(H*V)
596.74(H) × 335.66(V)
Panel Resolution
Refresh Rate
OC: 180HZ
Backlight type
ELED
Brightness
Defaulted(TYP): 300 (±30)
Colors
16.7M(8bit)
Response Time
1ms
I/O Ports (Standard)
2HDMI+2DP+Audio out
Power Input
DC 12V 4A
Power Supply
External power Adapter
Power Consumption
AC Input Power: 48W Max
Stand-by Power Consumption(Max): ≤0.5w
Indicator Light Mode
Power on: Blue(LED)
Structure
Appearance Color
Black
RGB light / Gaming Light
NO
Size
Unit W/stand: 615x163x449mm±2mm
Unit W/O stand: 615x39x363mm±2mm
Packing Size: 678*105*435mm+10-5mm
Weight
Net Weight: 3.8kg±0.2
Gross Weight: 4.9kg±0.3
VESA Size(WxH)
VESA Demension: 75x75mm
VESA Mount Method: VESA screw
Product Information
Shipping & Returns
Description
Specifications:
Model No.
GOPS27QHD180IPS
Panel Type
Fast IPS
Flat/Curve
Flat
Aspect Ratio
16:09
Screen Size
27''
Display Area(H*V)
596.74(H) × 335.66(V)
Panel Resolution
Refresh Rate
OC: 180HZ
Backlight type
ELED
Brightness
Defaulted(TYP): 300 (±30)
Colors
16.7M(8bit)
Response Time
1ms
I/O Ports (Standard)
2HDMI+2DP+Audio out
Power Input
DC 12V 4A
Power Supply
External power Adapter
Power Consumption
AC Input Power: 48W Max
Indicator Light Mode
Power on: Blue(LED)
Structure
Appearance Color
Black
RGB light / Gaming Light
NO
Size
Weight
Net Weight: 3.8kg±0.2
Gross Weight: 4.9kg±0.3
VESA Size(WxH)
VESA Demension: 75x75mm