GAMEON X Call Of Duty COD27FHD180IPS 27" FHD, HDMI 2.1, 180Hz, MPRT 0.5ms,Fast IPS, HDR Flat Gaming Monitor (Support PS5)
Featuers:
  • Vivid Display: FAST IPS tech for rich colors and wide viewing angles for immersive gaming.
  • Compact Brilliance: 27-inch, Full HD (1920x1080) resolution with 1000:1 contrast ratio.
  • Gaming Power: 180Hz refresh rate for smooth gaming.
  • HDR Ready: High Dynamic Range HDR, for vibrant visuals.
  • Performance Unleashed: 1ms GTG, 0.5ms MPRT for minimal motion blur.
  • Color Precision: 72% NTSC, 111% sRGB.
  • Connectivity: HDMI 2.1, DisplayPort 1.4, Audio Out for beyond limit connectivity.
  • Ergonomic Ease: Adjustable height, tilt, swivel, pivot for comfort.
  • Lag Free Gaming: FreeSync/Adaptive-Sync/G-Sync compatible, FPS/RTS Game Modes, GAME PLUS.
Description:
Specifications:
Panel Type
IPS
Flat/Curve
Flat
Curved Ratio
N/A
Aspect Ratio
16:09
Screen Size
27'' / 68.5cm
Display Area (H*V)
597.6(H)x336.15(V)
Pixel Pitch
311.25(per one triad)x311.25
Panel Resolution
1920x1080
Refresh Rate
180Hz
Backlight type
E-LED
Brightness
250cd/m2
300c/m2
Default Color Temperature
7500K
Contrast Ratio
Colors
16.7M
Colour Gamut (Coveraged)
sRGB
99% sRGB
NTSC
72% NTSC
HDR
HDR Ready
View Angle (H/V)
178/178
Response Time
0.5MS
I/O Prts (Standard)
2HDMI2.1+DP1.4
Port1
HDMI2.1
Port2
HDMI2.1
Port3
DP1.4
Port4
Audio out
MPRT
yes
Power Input
12V/4A
Power Supply
DC-
Power Consumption
AC Input Power
48W
Stand-by Power Consumption (Max)
0.5W
Indicator Light Mode
Blue
Appearance Color
Black RED
RGB light / Gaming Light
RGB full
VESA Size(WxH)
VESA Demension
100x100mm
Vesa Mount Method
VESA SCREW
Stand Functions
Angle (Forerake /Back-Lean)
±15°
Up and Down (Vertical)
100mm(±10)
Swivel (L/R)
±45°
Pivot
0~90°
Features
One click installation / quick installation settings
Working Temperature
-20ºC~60ºC
Storage Temperature
0ºC~40ºC
Working Humidity
10~85%RH
Storage Humidity
5~90%(No Freezing under 40ºC )
Altitudes
≤5000m
USER MANUAL
yes
Energy Label
Power Adapter
Product Information
Shipping & Returns
Description
Featuers:
Specifications:
Panel Type
IPS
Flat/Curve
Flat
Curved Ratio
N/A
Aspect Ratio
Screen Size
27'' / 68.5cm
Display Area (H*V)
597.6(H)x336.15(V)
Pixel Pitch
311.25(per one triad)x311.25
Panel Resolution
1920x1080
Refresh Rate
180Hz
Backlight type
E-LED
Brightness
250cd/m2
300c/m2
Default Color Temperature
7500K
Contrast Ratio
Colors
16.7M
Colour Gamut (Coveraged)
sRGB
99% sRGB
NTSC
72% NTSC
HDR
HDR Ready
View Angle (H/V)
Response Time
0.5MS
I/O Prts (Standard)
2HDMI2.1+DP1.4
Port1
Port2
Port3
DP1.4
Port4
Audio out
MPRT
Power Input
12V/4A
Power Supply
DC-
Power Consumption
AC Input Power
48W
0.5W
Indicator Light Mode
Blue
Appearance Color
Black RED
RGB light / Gaming Light
RGB full
VESA Size(WxH)
VESA Demension
100x100mm
Vesa Mount Method
VESA SCREW
Stand Functions
Angle (Forerake /Back-Lean)
±15°
Up and Down (Vertical)
100mm(±10)
Swivel (L/R)
±45°
Pivot
0~90°
Features
Working Temperature
-20ºC~60ºC
Storage Temperature
0ºC~40ºC
Working Humidity
10~85%RH
Storage Humidity
5~90%(No Freezing under 40ºC )
Altitudes
≤5000m
USER MANUAL
Energy Label
Power Adapter
You may also like
Thumbnail 1
Pop! Marvel: Loki Season 2 - Victor Timely
-70%
Thumbnail 1
Pop Ride Deluxe! Marvel: Loki Season 2 - Don Personal Watercraft Salesman (Exc)
-70%
Pop! Marvel: Loki Season 2 - O.B
Pop Ride Super DLX! Star Wars: Anakin in Naboo Starfighter (Exc)
-70%
Pop! Marvel: Loki Season 2 - Mobius TVA Temporal Core Suit
Pop! Animation: Naruto - Obito Uchiha (Kid)
-70%
Thumbnail 1Thumbnail 2
Pop! Animation: One Piece - Sabo
-70%
Pop! Animation: One Piece - Dracule Mihawk (Exc)
Pop! Animation: Naruto - Rin Nohara
Pop! Animation: One Piece S3 - Usopp
-70%
Thumbnail 1Thumbnail 2
Game on 27" FHD, 165Hz, 1ms, Flat Gaming Monitor -GOV127FHD165IPS
-70%