Samsung Odyssey G3 32" FHD VA 1ms 180Hz Gaming Monitor - Black [SM-LS32DG302EMXUE]
Key Features
  • High Refresh Rate – 180Hz refresh rate ensures ultra-smooth motion with minimal blur, providing a competitive advantage in fast-paced games.
Technical Specifications
  • Screen Size: 24", 27", or 32"
  • Resolution: Full HD 1920 x 1080
  • Panel Type: VA (Vertical Alignment) panel
  • Refresh Rate: Up to 180Hz
  • Response Time: 1ms (MPRT)
  • Brightness: 250 cd/m² (typical)
  • Contrast Ratio: 3000:1 static
  • Viewing Angles: 178° horizontal and vertical
  • Connectivity:
    • 1 x DisplayPort 1.2
    • 1 x HDMI 1.4
    • 1 x D-Sub (VGA)
    • 1 x 3.5mm Audio Out
User Benefits
Compatibility
  • Graphics Cards: Optimized for AMD GPUs with FreeSync™ support; also compatible with NVIDIA GPUs.
Included Items
  • Samsung Odyssey G3 G30D Monitor
  • DisplayPort Cable
  • HDMI Cable
  • Power Cable
  • Quick Setup Guide
Key Features
Technical Specifications
  • Refresh Rate: Up to 180Hz
  • Response Time: 1ms (MPRT)
  • Connectivity:
    • 1 x DisplayPort 1.2
    • 1 x HDMI 1.4
    • 1 x D-Sub (VGA)
    • 1 x 3.5mm Audio Out
User Benefits
Compatibility
Included Items
  • DisplayPort Cable
  • HDMI Cable
  • Power Cable
  • Quick Setup Guide
You may also like
Thumbnail 1Thumbnail 2
DOBE PS5 Display Stand Charging Kit TP5-0537B
Thumbnail 1Thumbnail 2
DOBE P5 Controller Charging Dock TP5-0505
PS5: Lords of the Fallen PAL
PS5: Sonic Superstars PAL
PS5: PAW PATROL WORLD PAL
Thumbnail 1
PS4:EA Sports FC 24 US
-70%
PS5: Hot Wheels Unleashed 2 - Turbocharged D1 Edition
PS5: Fortnite transformers Pack PAL
-70%
PS4: Sonic Superstars PAL
-70%