Samsung Odyssey G6 32",2K,HDMI 2.1,VA, 240Hz,1ms Curved Gaming Monitor- LS32BG650EMXUE
Curved gaming monitor built for fast and smooth play.
Shows clear 2K image with high refresh rate for competitive gaming.
Key Features
  • Screen size 32 inch.
  • 2K resolution 2560 × 1440.
  • Refresh rate 240Hz.
  • Response time 1ms.
  • VA panel for strong contrast.
  • Curved screen for focused viewing.
  • HDMI 2.1 support.
Techniqal Specification
  • Brand Samsung.
  • Series Odyssey G6.
  • Model LS32BG650EMXUE.
  • Screen size 32 inch.
  • Resolution 2560 × 1440.
  • Panel type VA.
  • Refresh rate 240Hz.
  • Response time 1ms.
  • Screen type curved.
  • HDMI version 2.1.
User Experience
You see smooth motion in fast games.
You react faster with low response time.
You stay focused with the curved screen design.
What in The Box
  • Gaming monitor.
  • Monitor stand.
  • Power cable.
  • User guide.
-70%
Product Information
Shipping & Returns
Description
Key Features
  • Screen size 32 inch.
  • 2K resolution 2560 × 1440.
  • Refresh rate 240Hz.
  • HDMI 2.1 support.
Techniqal Specification
  • Brand Samsung.
  • Series Odyssey G6.
  • Model LS32BG650EMXUE.
  • Screen size 32 inch.
  • Resolution 2560 × 1440.
  • Panel type VA.
  • Refresh rate 240Hz.
  • Screen type curved.
  • HDMI version 2.1.
User Experience
What in The Box
  • Gaming monitor.
  • Monitor stand.
  • Power cable.
  • User guide.
You may also like
Thumbnail 1
Pop! Marvel: Loki Season 2 - Victor Timely
-70%
Thumbnail 1
Pop Ride Deluxe! Marvel: Loki Season 2 - Don Personal Watercraft Salesman (Exc)
-70%
Pop! Marvel: Loki Season 2 - O.B
Pop Ride Super DLX! Star Wars: Anakin in Naboo Starfighter (Exc)
-70%
Pop! Marvel: Loki Season 2 - Mobius TVA Temporal Core Suit
Pop! Animation: Naruto - Obito Uchiha (Kid)
-70%
Thumbnail 1Thumbnail 2
Pop! Animation: One Piece - Sabo
-70%
Pop! Animation: One Piece - Dracule Mihawk (Exc)
Pop! Animation: Naruto - Rin Nohara
Pop! Animation: One Piece S3 - Usopp
-70%
Thumbnail 1Thumbnail 2
Game on 27" FHD, 165Hz, 1ms, Flat Gaming Monitor -GOV127FHD165IPS
-70%