Twisted Minds 24,FHD ,100 HZ ,IPS,1ms Gaming Monitor TM24FHD100IPS
Immerse yourself in the gaming world with the Twisted Minds TM24FHD100IPS Gaming Monitor. This 23.8-inch full HD (1920 x 1080) monitor with a flat, IPS panel provides vibrant color reproduction and precise detail. Its 100Hz refresh rate ensures smooth gameplay, while the fast 1ms response time minimizes motion blur for a more engaging gaming experience. This monitor, featuring a sleek design, is made from durable materials that are built to last. It has a contrast ratio of 1000:1, providing deep blacks and bright whites for an immersive viewing experience. The monitor is a neutral color .
Features
  • 23.8" FHD (1920 x 1080) IPS gaming monitor
  • 100Hz refresh rate for smooth and fluid gameplay
  • 1ms response time for minimal motion blur and ghosting
  • IPS panel technology for accurate and vibrant color reproduction
Product Information
Shipping & Returns
Description
Features
You may also like
Thumbnail 1
Pop! Marvel: Loki Season 2 - Victor Timely
-70%
Thumbnail 1
Pop Ride Deluxe! Marvel: Loki Season 2 - Don Personal Watercraft Salesman (Exc)
-70%
Pop! Marvel: Loki Season 2 - O.B
Pop Ride Super DLX! Star Wars: Anakin in Naboo Starfighter (Exc)
-70%
Pop! Marvel: Loki Season 2 - Mobius TVA Temporal Core Suit
Pop! Animation: Naruto - Obito Uchiha (Kid)
-70%
Thumbnail 1Thumbnail 2
Pop! Animation: One Piece - Sabo
-70%
Pop! Animation: One Piece - Dracule Mihawk (Exc)
Pop! Animation: Naruto - Rin Nohara
Pop! Animation: One Piece S3 - Usopp
-70%
Thumbnail 1Thumbnail 2
Game on 27" FHD, 165Hz, 1ms, Flat Gaming Monitor -GOV127FHD165IPS
-70%